Лікування панічних атак

Кожна людина стикається з відчуттям тривоги в складних життєвих обставинах, це абсолютно нормальна реакція психіки, закладена в нас самою природою. Однак, бувають ситуації коли тривога стає незмінним супутником людини, без явних на те причин.

Прояви сильної тривоги гостро відчуваються на фізіологічному рівні: прискорене серцебиття, тремтіння в тілі, важке дихання, буває відчуття жару або навпаки зябкости, в деяких випадках можливе печіння в плечах і інших частинах тіла і інші психосоматичні прояви.

У цій статті ми поговоримо про самому яскравому прояві тривожного розладу психіки - панічних атаках.

Панічна атака (ПА) - це гострий напад страху та дискомфорту, який виникає раптово і досягає максимуму напруги приблизно за 10 хвилин. Як правило, подібний напад триває менше години. У більшості людей, які схильні до панічних атак, напади повторюються 2-3 рази на тиждень, але є й інша статистика, частота повторів панічних атак залежить і від обставин, в яких перебуває людина, і від рівня його життя і, звичайно ж, від ступеня вираженості тривожного розладу.

Найчастіше панічні атаки виникають в громадському транспорті і в замкнутих просторах. Важливо відзначити, що причин для паніки в цей момент немає. Але людині може здаватися, що він в небезпеці і його життя щось загрожує.

Пройшовши через негативний досвід переживання ПА, людина починає «чекати» чергового нападу, боятися його, відчувати вкрай негативні переживання і таким чином ситуація може ще більше посилитися.

Світова медицина досі не визначила всі причини тривожного розладу і панічних атак, проте, деякі причини все ж відомі:

 • спадковість;
 • психічні травми в дитинстві;
 • такі особливості особистості, як недовірливість, невпевненість в собі, сильна емоційність, потреба в увазі, залежності;
 • алкоголізм, наркоманія;
 • депресія;
 • патології розвитку внутрішніх органів;
 • психічні захворювання.

Діагностика і лікування панічних атак у Вінниці

Правильна діагностика - запорука успіху лікування і відновлення людини. Кожен випадок індивідуальний, проте для початку потрібно огляд терапевта і здача аналізів, може бути призначена електроенцефалографія (дослідження роботи мозку).

ВАЖЛИВО! Панічні атаки вкрай неприємні, але ... ВОНИ НЕ НАДАЮТЬ ЗАГРОЗИ ДЛЯ ЖИТТЯ.

Людині, яка відчуває такий дискомфорт дуже важливо усвідомити, що він у безпеці і його здоров'ю нічого не загрожує.

Центр психологічного здоров'я «Євромед» віддає перевагу комбінованого типу лікування, з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта. Якщо ПА сильно виражені і людина не може впоратися з тривогою, призначається медикаментозне лікування, а потім - курс психотерапії. В ході лікування, виходячи зі стану пацієнта, програма відновлення може коригуватися або доповнюватися.

Дуже важливо не просто зняти симптом, а дійсно вилікувати пацієнта. Допомогти людині вибудувати нову модель сприйняття навколишнього світу. Такого світу, який не буде його лякати і приводити до нових нападів. Якщо говорити простими словами, то людина в процесі психотерапії стає більш гнучкою і пристосованою до життя, вчиться усвідомлено ставитися до себе і навколишнього світу, тренує свою витривалість і емоційну стабільність.

Чому лікування панічних атак краще проходити в центрі психічного здоров'я «Євромед»:

 • в центрі працюють фахівці різних направлень: терапевти, кардіологи, психіатри, психотерапевти, медичні психологи, неврологи (у тому числі дитячий психолог і невролог), що дозволяє надати послуги «під ключ» і не витрачати час на консультації у фахівців по всьому місту;
 • ніякої постановки «на облік» і повна конфіденційність;
 • досвід роботи кожного фахівця в медицині не менше 15 років;
 • на території центру «Євромед» функціонує лабораторія;
 • є денний стаціонар;
 • повний супровід пацієнта під час відновлення;
 • можливість об'єднувати фахівців для найкращого результату лікування, в тому числі збирати консиліуми;
 • ВАЖЛИВО! Фахівці центру «Євромед» ніколи не призначать вам зайвий препарат або процедуру. Медикаментозне лікування підбирається суворо індивідуально, з урахуванням особливостей кожного пацієнта.

Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням і не приймайте препарати без припису лікаря!

Пам'ятайте, панічні атаки, як і тривожний розлад - виліковна.

Лікування панічних атак