Євромед допоможе позбутися від мігрені

Пам'ятаєте, яка хвороба мучила Понтія Пілата? Правильно - мігрень. Серед причин головного болю вона займає одне з провідних місць (майже 20% у дорослих).

Головний біль при мігрені зазвичай одностороння, пульсуюча, що посилюється при русі або напрузі. Інша назва мігрені - гемікранія, від грецького «половина голови». Як правило, біль при мігрені локалізується в одному і тому ж місці, але іноді воно змінюється від нападу до нападу і навіть протягом одного нападу.

Іншим ключовим симптомом є нудота і блювота, що не приносять полегшення. При мігрені також можуть іноді зустрічатися розлади зору, оніміння, поколювання і слабкість кінцівок, нездатність нормально говорити, непереносимість світла і шуму. Вони виникають раніше болю, формуючи так звану ауру, яка віщує швидкий напад головного болю. Напади мігрені можуть початися в будь-якому віці, але частіше вони з'являються в 20-30 років, а проходити починають після 50.

Причини виникнення мігрені до кінця не визначені, з факторів можна відзначити спадковість, зміни гормонального статусу при статевому дозріванні, часті стреси, перевтома, напружена розумова діяльність.

Існує кілька форм ліків, що дозволяють ефективно боротися з мігренню:

  • Нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ) і парацетамол. Їх ефект при мігрені досить помірний, його можна трохи підсилити комбінацією з трамадолом або невеликими дозами наркотичних анальгетиків.
  • Антидепресанти. Препарати, що використовуються в психіатрії для лікування депресій, можуть бути призначені в даному випадку для впливу на особливі речовини в мозку (нейромедіатори), які беруть участь у формуванні больових відчуттів і регуляції тонусу судин.
  • Протиблювотні.
  • Ерготамін і дегідроерготамін - здавна застосовується і ефективні ліки. Воно працює за рахунок звуження розширених кровоносних судин головного мозку. В результаті мігрень припиняється, але це не запобігає рецидиву нападу. Випускається також його препарат у вигляді назального спрею для переривання починається нападу мігрені. Препарат дуже ефективний.
  • Найновіша і ефективна група препаратів для лікування мігрені - т.зв. тріптани. Вони діють на обмін нейромедіатора серотоніна і підходять як для профілактики, так і для переривання нападу. На жаль, їх застосування обмежує висока вартість.
Євромед допоможе позбутися від мігрені