Депресія

У житті кожної дорослої людини (а іноді і дитини) бувають ситуації, що викликають здавалося б безпричинну смуток, тугу і пригнічений психічний стан, яке, на щастя, швидко проходить.
Однак, нерідкі випадки затяжного перебігу і частого повторення подібного настрою аж до спроб зашкодити самому собі.
В такому випадку, в пору задуматися про проблеми з психікою, якщо висловлюватися медичними термінами - наявності депресивного стану, що вимагає втручання фахівців.

Як проявляється депресія?
Депресія - це одна з форм порушення вищої нервової діяльності, що виявляється:
• різними емоційними реакціями (несвідомі страждання, гнітюча туга, передчуття наближення біди, надмірна дратівливість, байдужість до оточуючих людей і природи і т.д.);
• вегетативними розладами (зниження апетиту, розлади діяльності шлунка, періодичні больові відчуття і дискомфорт в області серця в стані спокою, загальна слабкість, яка переходить в статеву і т.п.);
• змінами звичного поведінки (пошуки усамітнення, небажання зустрічей з друзями і близькими людьми, залучення до транквілізаторів і психотропних препаратів і т.п.);
• спотвореннями когнітивної дієздатності (низька концентрація уваги, неможливість зосередитися на змісті сприймають інформації, зниження пам'яті та ефективності розумової працездатності, важкі і похмурі думки про себе, песимізм і відсутність бажання рухатися вперед).
Слід підкреслити, що це лише дуже короткий перелік симптомів депресії - вони багатоликі, мінливі і важко піддаються правильної трактуванні. Важливо підкреслити, що якщо перераховані або подібні стану Ви (або Ваші близькі) відчуваєте більше 2-3х тижнів, необхідно порадитися з психотерапевтом.

Важливо знати, що:

Депресія добре піддається лікуванню, в результаті чого настає повне одужання.
Говорити про свою проблему - значить робити перший крок по шляху одужання від депресії.

Лікування депресії

З усіх психічних порушень депресія краще за інших піддається лікуванню. Близько 80% пацієнтів, які отримали адекватне лікування, повністю вилікувалися від депресії.

Але потрібно розуміти, що депресія зачіпає як психічну сферу життя людини, так і відбивається на його здатності до соціальної адаптації. (За даними ВООЗ, саме депресія вже зараз є основною причиною непрацездатності та інвалідності в світі). Саме тому категорично недостатньо тільки прийому хворим антидепресантів. (Ось чому ніколи не можна обмежуватися самостійним придбанням їх в аптеці і вживати безконтрольно). Якісне лікування депресії - це психотерапія, ретельний підбір препарату і контроль ефективності його впливу, немедикаментозні, інструментальні методи (їх існує вже дуже багато, вони випробувані і ефективні). Вже чудово зарекомендувало себе лікування депресії за допомогою методів транскраніальної магнітної стимуляції, біологічного зворотного зв'язку, світлотерапії.

Для лікування депресії використовуються різні види психотерапії:

  • Когнітивно-поведінкова психотерапія.
  • Психоаналіз.
  • Гештальт-терапія, гуманістична та ін.
  • Психологічне консультування.

Необхідно сказати, що для успішного лікування депресії і досягнення тривалої ремісії, крім фармтерапіі необхідна психотерапія, робота з психологом або психотерапевтом, для формування правильного позитивного мислення, зміна ставлення до стресу, і переосмислення »що вас привело до депресії і як з цим боротися», це стане в нагоді в подальшому житті і запобіжить рецидив захворювання. Постановкою діагнозу і призначенням лікування повинен займатися тільки лікар психіатр-психотерапевт, звертайтеся до нас.

Депресія