Генералізований тривожний розлад

Генералізований тривожний розлад - тривожний розлад, коли людина відчуває практично постійно занепокоєння, нервозність і напруженість.

На відміну від фобії, при фобіях страх пов'язаний з конкретним предметом, об'єктом, тривога, яку відчуває людина з генералізованим тривожним розладом (ГТР) поширюється повністю на всі аспекти його життя. Ця тривога не настільки інтенсивна як при панічних атаках (нападах паніки), але вона набагато триваліша, тим самим роблячи життя людини дуже складною і болісною.

Генералізований тривожний розлад не відрізняється особливим страхом або переживанням, людина з ГТР може хвилюватися про нормальні речі, наприклад: здоров'я, гроші, робота, сім'я і ін. Але це занепокоєння (тривога) набагато більш інтенсивне, ніж нормальне занепокоєння (тривога).

Випадково сказані слова начальника, що справи на фірмі не розвиваються, призводять до думок про те, що людину неминуче звільнять; дзвінок другу чи родичу, на який той не відразу відповів або передзвонив через годину, викликає думки і тривогу про те, що щось погане неминуче трапилося. Людина виконує свої повсякденні справи, відчуваючи при цьому занепокоєння і напругу, навіть в тому випадку якщо немає причин турбуватися.

Чи розумієте ви, що ваша тривога більш інтенсивна ніж того вимагає ситуація або вважаєте, що ваша заклопотаність захищає вас якимось чином, ви все одно приходьте до одного і того ж результату. У вас постійно присутній думки, які викликають тривогу, ви практично не можете від них відключитися. Ці думки займають всю вашу голову, вони знову і знову повторюються і прокручуються.

Якщо вам здадуться знайомими деякі думки, наведені, нижче, можливо у вас Генералізований тривожний розлад (ГТР)
«Я не можу припинити думати ... Ці думки зводять мене з розуму!»
«Вона запізнюється. Вона вже 10 хвилин як мала бути тут. Напевно, з нею щось трапилося! Вона потрапила в аварію !!! »

Чи потрібно лікувати патологічну тривогу?

Сучасна медицина вважає, що це вирішує сама людина. Якщо вона вирішила терпіти цей неприємний стан, її вважають практично здоровою і не потребують психотерапевтичної допомоги. Якщо ж людина хоче підвищити якість життя і позбутися від патологічної тривоги, йому слід звернутися за допомогою до професіонала, який допоможе в лікуванні тривожного розладу.

Тривожні розлади лікуються?

Так. Тривожні розлади можна лікувати за допомогою когнітивно-поведінкової психотерапії, лікарських препаратів або тим і іншим.

Вважається, що поведінкова терапія забезпечує найбільш ефективне лікування тривожного розладу. Її методи передбачають створення страхітливих ситуацій, які викликають нав'язливі ідеї (вплив), і вжиття заходів, що запобігають небажані реакції.

Дослідження показали, що три чверті людей, які відвідали близько п'ятнадцяти лікувальних сеансів поведінкової терапії, демонструють значне стійке скорочення проявів симптомів тривожних розладів. У порівнянні з медикаментозними методами, поведінкова терапія зазвичай забезпечує більш серйозні і більш тривалі поліпшення.

Найбільш ефективним при тривожних розладах виявляється поєднання поведінкової і когнітивної терапії. Використання цих методів в поєднанні допомагає не тільки змінити небажану поведінку, але і змінити ті думки і переконання, які можуть підкріплювати симптоми тривожних розладів.

Генералізований тривожний розлад