Хочете позбутися від депресії?

Депресія - стан, від якого можна позбутися.
Якщо ви відчуваєте лише легкі ознаки депресії протягом декількох днів - Ви можете спробувати впоратися з нею самостійно. Встановіть собі крайній термін, коли Ви очікуєте наступ поліпшення і якщо цього не відбувається - звертайтеся до фахівця.

Перші кроки в лікуванні депресії
1. Дізнайтеся більше про депресію і методах її лікування з матеріалів нашого сайту. Відзначте, які симптоми є у Вас, прочитайте про існуючі методи лікування, Ви можете прочитати, які питання Ви, можливо, будете обговорювати з лікарем.
2. Зверніться до фахівця - лікаря-психотерапевта. Він допоможе Вам визначити, чи є у Вас депресія і як з нею можна впоратися.
3. Поговоріть з родичами або друзями. Депресія могла віддалити Вас від них. Близькі люди можуть підтримати Вас у цей період і допомогти знайти фахівця для захворювання. Ви не зобов'язані залишатися з депресією один на один. Після розмови з близькими Вам стане легше.

Звернення до фахівця
Депресія спотворює сприйняття життя людиною і може викликати сором, страх і провину за те, що людина страждає нею. Багато людей мовчки страждають, відчуваючи депресію. Деякі соромляться або бояться зізнатися в своїх почуттях; інші обманюють себе, применшуючи вираженість симптомів, лікування хвороби відкладається.
Пам'ятайте, що один із проявів депресії - відчуття безнадійності. Можливо, Вам буде непросто повірити, що щось може Вам допомогти, але в переважній більшості випадків депресія виліковна.
Після того, як Ви розкажете, що з Вами відбувається, Ви можете запитати лікаря-психотерапевта:
• "Як Ви вважаєте, у мене є депресія?" (Адже навіть якщо у Вас є деякі з описаних вище симптомів, тільки лікар може встановити точний діагноз)
• "як ви вважає, чим викликана депресія"
• Що потрібно зробити, щоб позбутися від депресії?
• Чи потрібно мені проконсультуватися ще у будь-яких фахівців? (Депресія часто поєднується з неврологічною патологією) Якщо так - не могли б Ви кого-небудь порекомендувати?
• Чи потрібно мені взяти відпустку, зняти з себе частину обов'язків, як-то ще змінити спосіб життя?
• Як довго може тривати депресія?
• Які наслідки можуть бути, якщо не почати лікування прямо зараз?
• Який метод лікування кращий - лікарська терапія, психотерапія або їх поєднання (комбінована терапія)?

Хочете позбутися від депресії?