Хронічна щоденна головна біль

Хронічна щоденна головна біль це не діагноз. Це зручний опис головного болю, яка займає більше 15 днів на місяць і більше трьох місяців на рік.

Які існують типи хронічного щоденного головного болю?
Існує кілька різних типів хронічного щоденного головного болю, і вони визначаються в залежності від їх причин. До найбільш розповсюджених відносяться хронічний головний біль напруги і головний біль, пов'язаний із зловживанням лікарськими препаратами. Головні болі напруги і головні болі, пов'язані зі зловживанням лікарськими препаратами, можуть розвинутися на тлі мігрені або головного болю напруги.

Дивно, наскільки широко поширена така головний біль. Приблизно одна людина з двадцяти стикається з цією проблемою в якийсь момент свого життя. У жінок вона зустрічається частіше, ніж у чоловіків. До цього головного болю також схильні до і діти.

Які симптоми хронічного щоденного головного болю?
Головною особливістю є дуже часті головні болі. Буває по-різному, але найчастіше це тупий біль. До інших розповсюджених симптомів поряд з головним болем ставляться стомлюваність, нездужання, дратівливість і порушення сну.

Іноді головний біль здається монотонним і постійним, хоча вона може змінюватися протягом дня. Головний біль, пов'язаний зі зловживанням лікарськими препаратами, зустрічається часто, і вона буває максимальним вранці в момент пробудження.
Лікування хронічного щоденного головного болю залежить від діагнозу і причини. Дуже важливо отримати відповідне лікування; для цього, як правило, необхідна медична допомога (з хронічним щоденним головним болем дуже важко впоратися самому).
Всі типи хронічного щоденного головного болю можна тимчасово полегшити за допомогою знеболювальних засобів або спеціальних препаратів для лікування мігрені, але в багатьох випадках ця допомога є лише частковою, і з плином часу ефект слабшає. У зв'язку з цим таке лікування не підходить. Якщо ви страждаєте головним болем в зв'язку зі зловживанням знеболюючими лікарськими препаратами, то вона може полегшитися, як тільки ви перестанете їх приймати, і ніяк інакше.

Чи потрібні мені якісь додаткові обстеження?
Незалежно від типу хронічного щоденного головного болю обстежень для підтвердження цього діагнозу не існує. Діагноз встановлюється на підставі вашого опису головного болю і на відсутності яких-небудь ознак патології при лікарському огляді. Тому дуже важливо, щоб ви ретельно описали свої симптоми і їх розвиток. Також дуже важливо сказати свого лікаря, скільки болезаспокійливих таблеток або інших препаратів ви приймаєте з приводу головного болю, і як часто ви це робите. Вашому лікарю буде досить легко визначити, чи немає у вас чогось більш серйозного, ніж хронічна щоденна головна біль. Якщо він не зовсім впевнений в діагнозі, або ваш головний біль раптово змінилася, він призначить обстеження, включаючи сканування мозку (комп'ютерна або магнітно-резонансна томографія), для виключення інших причин головного болю. Однак це трапляється досить рідко. Якщо лікар не призначає сканування мозку, це означає, що воно не допоможе вибрати оптимальне лікування.

Хронічна щоденна головна біль