Хронічні маячні розлади

Включають ряд розладів, при яких стійкий марення є єдиним або найбільш характерним клінічним симптомом і які не можуть бути класифіковані як органічні, шизофренічні або афективні.

Маячний розлад, раніше називалося параноїчним розладом - це тип серйозного психічного захворювання, яке називається «психоз», при якому хворий не може відрізнити реального від уявного. Основною характеристикою цього розладу є наявність маячних ідей, які представляють собою непохитні переконання в чому-небудь хибному. Люди з маячними розладами переживають марення, який не є незвичайним і включає в себе ситуації, які можуть виникнути в реальному житті, такі як переслідування, отруєння, дезінформування, складання змови проти або любов на відстані. Цей бред зазвичай включає в себе неправильне тлумачення сприйняття або досвіду. У реальності, однак, ситуації або неправдиві або сильно перебільшені.

Що провокує / Причини маячний розлад:
Як і з багатьма іншими психотичними розладами, точна причина маячних розладів досі невідома. Однак дослідники вивчають роль різних генетичних, біологічних, психологічних факторів, а також факторів навколишнього середовища.
- Генетичний фактор:

Той факт, що маячний розлад частіше зустрічається у людей члени сімей яких мають маячний розлад або страждають на шизофренію говорить про те, що може бути задіяний генетичний фактор. Вважається, що, як і з іншими психічними розладами, тенденція до розвитку маячного розладу може передаватися дітям від батьків.

- Біологічний фактор:

Дослідники вивчають питання про те, як патології певних ділянок мозку можуть брати участь у розвитку маячних розладів. Дисбаланс певних хімічних речовин у мозку, які називаються нейромедіаторами, також пов'язують з формуванням маячних симптомів. Нейромедіатори є речовинами, які допомагають нервовим клітинам посилати повідомлення один одному. Дисбаланс цих речовин може мати негативний вплив на передачу повідомлень, що призведе до появи симптомів.

- Фактор навколишнього середовища / психологічний:

Факти свідчать про те, що спусковим механізмом маячних розладів може виступати стрес. Зловживання алкоголем і наркотиками теж може внести свій вклад в розвиток такого стану. Люди, що мають тенденцію до ізоляції, такі як іммігранти, слабо бачать і слабо чують більш схильні до ризику розвитку маревного розлади.

Лікування маячних розладів:
Лікування маячних розладів найчастіше включає в себе лікарські препарати і психотерапію (тип консультування). Маячний розлад високорезистивний до лікування тільки медикаментами.

Психотерапія є основним лікуванням маячного розладу, включаючи психосоціальне лікування, яке може допомогти поведінковим і психологічним проблемам, пов'язаним з маячних розладом. За допомогою терапії пацієнти також можуть навчитися контролювати свої симптоми, виявляти ранні попереджувальні сигнали рецидиву, і розробити план запобігання рецидивам.

Хронічні маячні розлади