Мігрені

Хвороба мігрень - це хронічне неврологічне захворювання, яке характеризується періодичним сильним головним болем. Відмітна ознака - це те, що найчастіше біль поширюється тільки на одну половину голови.
Мігрень дуже поширена проблема. Вона виявляється у 10% людей. Напади можуть виникати рідко - кілька разів на рік, але у більшості хворих вони трапляються 1-2 рази на тиждень.
Прекрасна половина людства частіше страждає від нападів сильного головного болю. Але і багато чоловіків стикаються з цією проблемою.

Причини виникнення мігрені
Є кілька теорій, які пояснюють появу головних болів при мігрені.
1. Погіршення кровопостачання мозку через звуження просвіту альвеол
2. Нерівномірний розширення судин головного мозку і зменшення реактивності артеріол щодо двоокису вуглецю.
3. Розлади центрального відділу нервової системи.
4. Порушення, пов'язані з обміном серотоніну.
5. Підвищенням і зниженням артеріального тиску.

Симптоми мігрені
Головні болі при мігрені найчастіше виникають з одного боку голови, але можуть поширюватися на обидві її половини. Вони можуть охоплювати верхню щелепу, очей, шию. Біль має пульсуючий характер і посилюється після появи подразників:
• яскравого світла;
• сильних запахів;
• гучних звуків.
Часто під час нападу людина відчуває нудоту, відчуття тяжкості і спазму в шлунку, може виникнути блювота. Тому часто знеболюючі таблетки не мають жодного дії. Не рідко виникає запаморочення і порушення орієнтації в просторі. Спостерігається дратівливість, пригнічений стан, пригнічений настрій. Хворий відчуває збудження або, навпаки, сонливість.

Існує кілька способів зняти напад без медикаментів. Деяким людям допомагає масаж шиї і голови, миття голови, мімічна гімнастика, контрастний душ, сон. Але такими методами можна допомогти під час незначного головного болю. Допомагають заняття йогою, акупунктура і гомеопатичні препарати.

Якщо мігрень розігралася не на жарт, то без лікарських препаратів не обійтися. Найчастіше вони мають комбінований склад, їх компоненти підсилюють дію один одного. Вони випускаються у вигляді таблеток і свічок.

Таблетки зручніше у використанні. Але в тих випадках, коли виникає спазм шлунка - вони малоефективні. Можна спробувати розчинну лікарську форму або таблетки для розсмоктування (панадол, парацетамол).
Вибір того чи іншого препарату повинен бути схвалений вашим лікарем. В якості швидкої допомоги підходять аспірин, нестероїдні протизапальні препарати, тріптани, парацетамол. Але необхідно пам'ятати, що вони мають свої протипоказання, які варто знати перед прийомом.

Лікарські засоби, що містять кофеїн, діють ефективніше, але можуть викликати звикання.

Мігрені