ОКР

Ми живемо в 21 столітті — світі нових технологій. Нам доступні знання про факти, процеси і наслідки, але багато хто продовжує вірити в прикмети, дотримуватися ритуалів і сходити з розуму від нав'язливих думок. У нашій реальності ми отримуємо безліч інформації, яка постійно вдосконалюється, нам доводиться безперервно навчатися і освоювати нове, щоб утриматися на плаву, переосмислювати ставлення до подій і постійно змінюватися разом зі світом. На те що б звикнути до змін повсякденності, витрачається безліч ресурсів психіки, так як базовою потребою людини, все ж залишається стабільність.

На жаль, іноді психіка не витримує як, прискорюється світ, і з'являється психологічний захист, виникає думка: я можу все контролювати, від моїх конкретних дій залежить світ. Цими думками людина намагається себе заспокоїти, але такі висновки призводять до ще більшої тривоги. У всіх людей час від часу з'являються нав'язливі ідеї, наприклад, перевірити чи замкнуті двері або вимкнена праска, але якщо це заважає жити, варто задуматися: а чи не хвороба диктує ці ідеї, ритуали? Складність полягає в тому, іноді проведені ритуали збігаються з очікуваннями. Небезпека, цих думок в тому, що постійне повторення деяких дій з часом займає більше і більше часу і сил, збільшує тривогу і призводить до конкретного захворювання ОКР - обсесивно-компульсивного розладу.

Ця хвороба присутня у 2% людей, але можливо хворих набагато більше, так як не всі звертаються до лікаря. ОКР - це розлад, яке включає в себе чергування обессій (нав'язливих думок) і компульсій (дій, ритуалів). Компульсії і обессії негативно позначаються на якості життя і нічого спільного не мають з реальністю. Часто хворий усвідомлює безглуздість вчинків, але не може з цим нічого вдіяти. ОКР передує страх, часто виникає після будь-якого травматичного події.

На щастя, ОКР лікуватися за допомогою медикаментів, які знижують тривогу і локалізує обессії, і завдяки психотерапії, хворий вчитися методам самоконтролю і змінює вигадані уявлення про майбутнє.

ОКР