Профілактика і лікування судинної деменції

Виниклі одного разу пошкодження судин головного мозку незворотні. Тому кращим способом боротьби з судинною деменцією виступає профілактика захворювань серцево-судинної системи, а не подолання їх наслідків.
Існує ряд універсальних рекомендацій, які попереджують про негативні наслідки прийому алкоголю, куріння, ведення малорухливого способу життя, споживання жирної їжі і солі.

Навпаки, дуже корисним фахівці вважають споживання продуктів з підвищеним вмістом антиоксидантів (ягід, томатів).

Певне значення надається вирішенню існуючих стресових ситуацій (якщо вони є), оскільки на тлі хронічного стресу гормони кори надниркових залоз несприятливо впливають на гіпокамп.

Корисна для когнітивної сфери стимулююча кровообіг помірна фізична активність.
Позитивно на попередженні загострень серцево-судинних захворювань може позначитися регулярний контроль артеріального тиску і рівня холестерину в крові.

Якщо профілактичні заходи не допомогли або пацієнт згадав (дізнався) про них занадто пізно, то подальші лікувальні заходи необхідно обговорити з лікарем, враховуючи цілий ряд факторів, що викликають порушення мозкового кровообігу і метаболізму, а також супутні їм у літніх людей соматичні захворювання.

Внаслідок великого числа патогенетичних механізмів не існує єдиного стандартизованого методу лікування пацієнтів, які страждають судинною деменцією. Механізми її виникнення різняться у хворих з ураженням дрібних судин, з оклюзивним ураженням магістральних артерій голови або з емболією кардіогенного генезу.

Наш організм неймовірно складний. Ми поки ще занадто далекі від повного розуміння механізмів роботи людського мозку, а чому людський мозок дає по тій чи іншій причини збої, перестає нормально працювати - ще більш складна загадка. Тому вчені поки не знайшли універсального способу лікування деменції. У кожному конкретному випадку лікар шукає відповідь на питання, які ставить перед ним хвороба, але лікує він при цьому не хворобу, а пацієнта. Тому не поспішайте без обговорення з лікуючим лікарем застосовувати до своїх близьких ті підходи до лікування, які, за розповідями інших, добре спрацювали в їхній родині.

Профілактика і лікування судинної деменції