Шизоафективний розлад

Шизоаффективний розлад - це хронічне психотичне захворювання шизофренічного спектра. Разом з цим, шизоаффективний розлад має ряд характерних клінічних відмінностей, також це захворювання відрізняється по лікувальним підходам.

Перш за все, відмінності шизоаффективного розладу і шизофренії - це наявність станів, які можна визначити як розлади настрою (депресивні або маніакальні), які найбільш характерні для маніакально-депресивного психозу.

Разом з тим, для того, щоб поставити діагноз шизоаффектівний розлад, необхідна наявність в історії захворювання хоча б одного доведеного психотичного епізоду без наявності вираженого порушення настрою.
Як правило, прогноз перебігу цього захворювання більш доброякісний, ніж більшість випадків шизофренії, пацієнти довше зберігають працездатність, періоди ремісії більш тривалі.

Основними симптомами цього захворювання є:

• швидка мова, яка супроводжується ковтання закінчень слів;
• відсутність логіки в поведінці - зокрема, хворий може раптово розсміятися або заплакати в невідповідному для емоцій ситуації;
• маячня;
• схильність до суїциду;
• поява слухових галюцинацій, внутрішнього голосу, який веде з пацієнтом діалоги;
• погана концентрація;
• лінь, апатія;
• проблеми зі сном;
• проблеми з апетитом.

Лікування шизоаффективного розлади
Як правило, прогноз перебігу шизоаффектнивного розладу особистості більш доброякісний, ніж більшість випадків шизофренії, пацієнти довше зберігають працездатність, періоди ремісії більш тривалі. Серед типів шизоаффективного розладу найбільш тривалий перебіг і менш сприятливий прогноз у шизоаффективних розладів депресивного типу, які при відсутності належного лікування мають тенденцію переростати в шизофренію.
Єдиної методики лікування шизоаффективного розладу немає, це пов'язано з великою кількістю проявів хвороби. Лікарі психіатричної клініки «IsraСlinic» визначають тактику лікування в залежності від індивідуальних проявів хвороби у конкретного пацієнта. Лікування, як правило, проводиться амбулаторно, хоча у важких випадках рекомендується стаціонарна форма лікування.

Медикаментозне лікування шизоаффективного розладу включає в себе не тільки антипсихотичні препарати як при шизофренії, але і нормотиміки, часто - антидепресанти.

Шизоафективний розлад