Шизофренія

Шизофренія - це порушення в роботі головного мозку, які впливають на те, як людина діє, думає, і бачить світ. Люди з шизофренією мають викривлене сприйняття реальності, а часто і зовсім втрачають зв'язок з реальним світом. Вони можуть бачити або чути речі, яких не існує, говорити дивні і незрозумілі речі, вважати, що інші намагаються заподіяти їм шкоду, або відчувати постійне стеження за собою. При таких розмитих кордонах люди навіть не в змозі жити нормальним, звичним для них життям. Люди можуть повністю втратити контакт з реальним світом, сховатися від усіх і вести себе вкрай дивно, керуючись страхом і розгубленістю.

Перші ознаки шизофренії
У деяких людей шизофренія виявляється раптово, без появи тривожних симптомів. Однак, найчастіше, перші натяки на хворобу проявляються поступово разом з тривожними ознаками. Багато друзів і родичі пацієнтів з шизофренією розповідають, що бачили, як з людиною відбувається щось не те, проте не знали, що це може бути.

На цій ранній стадії люди з шизофренією часто здаються ексцентричним, невмотивованими, позбавленими емоцій і загадковими. Вони ізолюють себе від суспільства, починають нехтувати своїм зовнішнім виглядом, кажуть дивні речі, демонструють загальну байдужість до життя. Вони можуть відмовитися від улюблених занять, а їх продуктивність на роботі або в школі різко погіршується.

Основні симптоми шизофренії
Є п'ять типів симптомів, характерних для шизофренії: марення, галюцинації, неорганізована мова, незібрана поведінки і так звані "негативні" симптоми. Проте, ознаки та симптоми шизофренії значно варіюватися від людини до людини, як і загальна картина і ступінь захворювання. Не кожна людина з шизофренією матиме всі симптоми, також симптоми можуть змінюватися з часом.

Що можете зробити ви?
Якщо хто-небудь з ваших близьких страждає на шизофренію, постарайтеся не відштовхувати його: пам'ятайте, що всі зміни особистості людини є проявом хвороби. По можливості стежте за регулярністю прийому призначених лікарем ліків. Самовільне скасування або зміна дозування психотропних засобів може привести до погіршення стану, аж до повернення колишніх симптомів.

Чим допоможе лікар?
На жаль, радикального методу лікування шизофренії досі не існує. Терапію призначає психіатр в залежності від клінічної картини, перебігу та етапу захворювання. Лікування гострих нападів проводять в стаціонарі. Прогноз при шизофренії залежить не від тяжкості клінічної картини, а від відповіді на проведену терапію. В цілому ряді випадків грамотно підібране лікування дозволяє хворому працювати, мати сім'ю і вести колишній спосіб життя.

Шизофренія